آبیاری هوشمند

آبیاری هوشمند

فناوری آبیاری هوشمند در سال های اخیر توسعه یافته و موجب سهولت در آبیاری گیاهان چمنزار و منظره ها شده است. سیستم آبیاری هوشمند، دارای یک کنترلر آبیاری مبتنی بر تعرق و تبخیر می باشد. بر روی این کنترلرها، برنامه ای را تنظیم میکنند که مطابق با آن برنامه، شرایط آب و هوایی، شرایط خاک و میزان تبخیر و تعرق گیاه را می سنجد. همچنین پس از بررسی های لازم، به صورت اتوماتیک، زمان بندی آبیاری را با توجه به شرایط گیاه تنظیم می کند. کنترلرهای آبیاری هوشمند، امکان کنترل، آبیاری و کود دهی گیاهان را بوسیله گوشی تلفن همراه و از راه دور فراهم می کنند.

آبیاری هوشمند

 

انواع سیستم آبیاری هوشمند

برای سیستم های آبیاری هوشمند، دو نوع کنترلر وجود دارد:

  • کنترل کننده های ET (کنترلرهای بر پایه آب و هوا)
  • کنترلرها یا سنسورهای مبتنی بر رطوبت خاک گیاه

متخصصان زمینه آبیاری، با توجه به منطقه جغرافیایی شما کنترلر مناسب را پیشنهاد خواهند کرد.

آبیاری هوشمند

 

سیستم آبیاری اتوماتیک

به عملکرد سیستم آبیاری به صورت خودکار و با حداقل مداخله دستی، سیستم های آبیاری اتوماتیک گفته می شود. آبیاری اتوماتیک، فرایند آبیاری را بسیار کارآمدتر می کند و همچنین موجب صرفه جویی در مصرف آب و انرژی خواهد شد. این سیستم ها در طراحی خود می توانند بسیار پیچیده باشند و برنامه ریزی و اجرای آن ها، نیاز به کارشناس و متخصص دارد. این سیستم ها، حجم آب را به دقت اندازه گیری می کنند. با بهینه سازی سیستم، کارگران نیازی به نگرانی در مورد روند آبیاری ندارند ومی توانند بر روی کار های مهم تر تمرکز کنند.

آبیاری هوشمند

 

تفاوت آبیاری هوشمند و آبیاری اتوماتیک

در سیستم آبیاری هوشمند، با توجه به برنامه های از پیش تعیین شده و سنسورهای آب و خاک، به صورت اتوماتیک فرآیند آبیاری تنظیم می گردد. سیستم آبیاری اتوماتیک، سیستمی است که با نصب تایمر به اتصالات ورودی آب، در ساعت ها و روز های مشخص، فرآیند آبیاری را انجام می دهد. در حقیقت این سیستم، قابلیت سنجش آب و هوا و تشخیص نیاز گیاه به آبیاری را ندارد و با توجه به زمان تعیین شده عمل می نماید.

آبیاری هوشمند

 

مزایای استفاده از سیستم آبیاری هوشمند و اتوماتیک

  • کاهش مشکلات کشاورزان در زمینه آبیاری
  • استفاده ی بهینه از باران و هدر نرفتن آب
  • کاهش هزینه های مربوط به آبیاری و کشاورزی و افزایش بازده محصول
  • آبیاری به موقع محصولات و کاهش ضررهای ناشی از عدم آبیاری به موقع
  • قابلیت نظارت از راه دور
  • صرفه جویی در مصرف انرژی تا 35 درصد و منابع و نیروهای انسانی
  • حذف مشکلات مربوط به سیستم های آبیاری قطره ای و بارانی
  • استفاده از فناری بیسیم

آبیاری هوشمند

 

گروه سروینه با کادر مجرب و متخصصان در زمینه آبیاری، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود. آبیاری و نگه داری از گیاهان، یک مسئله مهم و اساسی در زمینه حفظ فضای سبز و زیبایی محوطه شما می باشد.
گروه اجرایی و طراح سروینه، با بهره گیری از متخصصان مجرب آماده اجرای انواع محوطه سازی، فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز و تراس گاردن و همچنین پیاده سازی آبیاری هوشمند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88064563 تماس حاصل فرمایید. برای آشنایی بیشتر با ما از صفحه اینستاگرام طراحی فضای سبز سروینه بازدید فرمایید.

در حال بارگذاری