تراس گاردن

تراس گاردن (بالکن سبز)

اصطلاح تراس گاردن (باغ تراس) می تواند به دو نوع مختلف باغ اشاره داشته باشد. از یک حیث معنایی می توان چنین بیان کرد که باغ تراس، باغی است که در یک تراس و یا پاسیو و معمولا در خانه ای که فضای باغبانی محدودی در آن وجود دارد بنا شده است. این نوع باغ ها به ویژه در مناطق شهری، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و بعضی اوقات در رستوران ها و سایر مراکز نیز از آن ها استفاده می شود.

از جهت معنایی دیگر می توان گفت یک بالکن سبز می تواند یک باغ باشد که از یکسری آلاچیق و تخت های بلند یا تراس در کنار تپه ساخته شده است. کشاورزی به سبک باغ تراس، اغلب تنها راه برای استفاده از زمین های شیب دار است. برخی از نمونه های بسیار قدیمی باغ تراس را می توان در آمریکای جنوبی و آسیا یافت.

برخی افراد دوست دارند گیاهان و سبزیجات تازه ای را در تراس خود پرورش دهند، در حالی که برخی دیگر می خواهند یک منظره سبز ایجاد کنند. گاهی اوقات باغبانان، مخلوطی از این دو را ایجاد می کنند. گیاهان را می توان در اطراف یک تراس، برای حفظ حریم خصوصی پرورش داد و یا برای ایجاد یک منطقه تفریحی دلپذیر، برای ساکنان و میهمانان خانه استفاده کرد.

تراس گاردن

کاشت گیاهان در تراس گاردن

گیاهان ایده آل در تراس شامل: سبزیجات، گیاهان دارویی و گلدان های متفاوت می باشد. بسته به نوع سبزیجات و گل های مورد علاقه تان، عمق و اندازه گلدان ها را در نظر بگیرید. زیرا گیاهان مختلف دارای ریشه ها با عمق های متفاوت می باشند. بنابراین باید با دقت انتخاب کنید که کدام گیاه و سبزیجات در گلدان قرار می گیرند.

توصیه می شود در چند نوبت گیاه کاشته شود تا به طور همزمان بالغ نشود، بنابراین وقتی یکی از آن ها را می خورید، می توانید بعدا دوباره یک سالاد آماده در باغ خود داشته باشید. کشت گوجه فرنگی گیلاسی، به دلیل نگه داری آسان و همچنین عدم نیاز به آب فراوان توصیه می شود. همچنین می توانید سبزیجاتی مانند خیار، تربچه، توت سیاه، تمشک، پاپریکا و…در تراس گاردن خود پروش دهید فقط گلدان ها و مکان هایی را انتخاب کنید که در آن ها به راحتی پرورش یابند.

تراس گاردن

گیاهان دارویی در تراس گاردن

از گیاهان دارویی می توان جعفری، پونه کوهی، آویشن، رزماری و ریحان را کاشت. اما به یاد داشته باشید گیاهان کوهی مانند رزماری و ریحان، به آبیاری روزانه نیاز ندارند. به همین دلیل بهتر است آن ها را در یک گلدان کاشت و  آبیاری نمود. این در حالی است که جعفری خاک مرطوب را ترجیح می دهد و به آبیاری بیشتری نیاز دارد.

 

محافظت از گیاهان داخل تراس

برای محافظت از گیاهان می توانید از گزنه استفاده کنید که می توان آن ها را بر روی برگ ها اسپری کرد. شخصی که از گیاهان محافظت می کند می تواند از مخلوط های گیاهی مختلفی استفاده کند، به عنوان مثال فلفل های تند را در آب خرد کرده و سپس بر روی گیاهان اسپری کند. استفاده از تفاله چای یا پوسته های تخم مرغ به عنوان کود، می تواند موجب رشد بهتر گیاهان شود.

تراس گاردن

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ایده های طراحی تراس گاردن از مقاله تهیه شده بازدید فرمایید.

گروه اجرایی و طراح سروینه، با بهره گیری از متخصصان مجرب آماده اجرای انواع محوطه سازی، فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز و تراس گاردن و همچنین پیاده سازی آبیاری هوشمند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88064563 تماس حاصل فرمایید. برای آشنایی بیشتر با ما از صفحه اینستاگرام طراحی فضای سبز سروینه بازدید فرمایید.

در حال بارگذاری