دیوار سبز

دیوار سبز

دیوار سبز، به پوشش گیاهی روی یک سطح عمودی گفته می شود. دیوار سبز (همچنین به عنوان دیوار گیاهی، دیوار زنده، گرین وال و یا باغچه های عمودی شناخته می شود) در سال های اخیر، به طرحی جدید و متفاوت در محیط های مختلف تبدیل شده است. گنجاندن طبیعت زندگی در محیط های شهری، نه تنها بسیار جذاب به نظر می رسد، بلکه مزایا و اهداف دیگری نیز دارد. این طرح از دیوار که از گیاهان سبز یا گلدار پوشیده می شود می تواند در داخل منزل و یا در محیط خارج از خانه، به صورت مستقل و یا دیوارپوش باشد. تقریبا برای هر شرایطی یک نوع دیوار سبز می توان طراحی نمود. در ادامه سعی داریم چگونگی ساخت دیوار سبز و انواع مختلف آن را بررسی کنیم.

دیوار سبز

دیوار سبز سازه عمودی است که انواع مختلف گیاهان یا سایر انواع فضای سبز به آن متصل شده است. فضای سبز اغلب در محیط رشد شامل خاک، سنگ و آب کاشته می شود. از آنجا که بر روی این دیوار، گیاهان زنده وجود دارد معمولا سیستم آبیاری داخلی دارند. در واقع این دیوار متفاوت از نمای ساختمانی است که بر روی آن ها گیاه می روید. در دیوار سبز محیط رشد روی سطح یا ساختار دیوار است، در حالی که ریشه آن ها در داخل زمین است.

دیوار سبز

کارکرد و مزایای دیوار سبز

داشتن گرین وال، مزایای بسیاری دارد. اول از همه، مزایای بصری آن را نمی توان نادیده گرفت. این قطعه چشم نواز می تواند در تزئین یک محیط شهری که از بتن و آجر ساخته شده است، تاثیر زیادی بگذارد. همچنین گزینه ای برای کشاورزی شهری، باغداری خواهد بود ضمن این که استفاده از دیوار سبز در دکوراسیون داخلی هم مورد توجه قرار گرفته است.

دیوار سبز، می تواند ما را شادتر جلوه دهند، زیرا آن ها نیاز ذاتی ما به طبیعت را تا حدودی برطرف می کنند. آوردن عناصر طبیعی به مکان های دور از طبیعت، روحیه ما را تقویت می کند و ما را هوشیارتر و خوشحال تر می کند. مطالعات نشان داده است که طبیعت می تواند رفتارهای منفی مانند پرخاشگری و اضطراب را کاهش دهد.

تاثیر دیوار سبز در بهبود هوا

با درک بهتر مسائل آلودگی و کیفیت هوا، اثرات گیاهان بر کیفیت هوا نیز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اثر تصفیه هوا، از طریق میکروارگانیسم های ریشه گیاه حاصل می شود که می توانند از مواد شیمیایی به عنوان ماده مغذی استفاده کنند. علاوه بر تاثیرات مستقیم بر سلامتی، بهبود کیفیت هوا، هوشیاری و توانایی های شناختی افراد را بهبود می بخشد.

مقرون به صرفه بودن دیوار سبز

دیوار و نمای سبز در فضای باز، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. زیرا گیاهان آن ها هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث کاهش دمای کلی ساختمان می شوند. علاوه بر این، آن ها میزان فرار گرما در طول زمستان را کاهش می دهند. همچنین تعرق گیاهان می تواند دما را در داخل خانه نیز اندکی کاهش دهد. بنابراین دیوار سبز به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای کاهش مصرف انرژی به کار می روند.

دیوار سبز

دیوار سبز جلوه ای طبیعی را برای ما به ارمغان می آورد که اجرای آن مستلزم رعایت نکات و طراحی های پیشرفته و بررسی مسائل مختلف بوده و رعایت نکات نگهداری، باعث افزایش طول عمر دیوار سبز خواهد شد. کارشناسان و طراحان گروه سروینه، با بهترین و به روزترین روش ها برای اجرا و نگهداری دیوار سبز در کنار شما هستند. شما می توانید با سپردن محل مورد نظر خود به ما، طراحی های فوق العاده از گیاهان را بر روی دیوار ایجاد نمایید و فضایی دنج و طبیعی را برای خود رقم بزنید.

گروه سروینه توانایی پیاده سازی انواع دیوار سبز، اعم از دیوار سبز خزه ای، دیوار سبز مدولار، دیوار سبز کابلی، دیوار سبز شبکه ای، دیوار سبز هیدروپونیک و دیوار سبز نمدی در محل شما، با بهترین کیفیت را دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
گروه اجرایی و طراح سروینه، با بهره گیری از متخصصان مجرب آماده اجرای انواع محوطه سازی، فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز و تراس گاردن و همچنین پیاده سازی آبیاری هوشمند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88064563 تماس حاصل فرمایید. برای آشنایی بیشتر با ما از صفحه اینستاگرام طراحی فضای سبز سروینه بازدید فرمایید.

در حال بارگذاری