محوطه سازی

محوطه سازی

محوطه سازی، یک خاصیت زیباشناختی و مهم در خصوص محیط خارج از ملک، فضای باغ و ویلای شما می باشد که باید در این زمینه، چه به صورت عملی و چه از لحاظ زیبایی شناختی، پیشرفت های لازم را به دست آورید.

محوطه سازی از کوچکترین اقدام مانند: گل کاری در باغچه ای کوچک تا چمن کاری با طرح های مختلف در فضایی بزرگ را شامل می شود. طراحی و چیدمان گل ها و گیاهان در موقعیتی مناسب و با بهترین آرایش ممکن از جمله نکات قابل توجه می باشد که می تواند فضایی دنج و دل نشین را برای رهایی از روزمرگی های زندگی ایجاد کند.

برخی عقیده دارند محوطه سازی همان جدول بندی و ایجاد فضای سبز می باشد، اما این تفکر کاملا سطحی است چرا که محوطه سازی شامل طراحی های تخصصی توسط طراحان توانمند، توجه به ایمنی و استاندارد ها و بسیاری از موارد غیر قابل مشاهده، مانند سیستم زهکشی زیرزمینی، می باشد که در صورت وجود هرگونه اختلال، موجب بروز تخریب ها و هزینه های زیاد می شود.

 

محوطه سازی

انواع محوطه سازی

قبل از شروع و بحث در این مورد، این سوال پیش می آید که آیا فضای داخلی یک خانه و محوطه سازی بیرون آن باید با یکدیگر هماهنگ باشند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: شیوه های ظاهری خانه شما می تواند در تصمیم گیری های مربوط به محوطه سازی مانند انتخاب گیاه و چیدمان آن تاثیر بگذارد. در واقع برخی از مالکان دوست دارند خانه و محوطه سازی خود را با هم هماهنگ کنند. اما سلیقه ها کاملا متفاوت است و عده ای سبک و ظاهری کاملا متفاوت با منزل خود را، انتخاب می کنند.

در ادامه انواع مختلفی از محوطه سازی را ارائه می کنیم که می توانید مطابق با سلیقه خود هرکدام از آن ها را در محوطه خارجی خود تعریف کنید.

محوطه سازی

پیدا کردن ایده های خوب محوطه سازی

نکات قابل توجه برای یافتن ایده های محوطه سازی

  • مشاهده نموندن طرح های محوطه سازی ملک های مختلف
  • استفاده از مجلات، کتاب ها، تلویزیون و وب سایت ها
  • مشورت و یاری گرفتن از یک فرد حرفه ای در زمینه طراحی
  • استفاده از نظر و ایده مشاوران املاک در رابطه با واکنش خریداران به محوطه سازی
  • توجه به مناظر خانگی کم نگهداری به عنوان مثال، درختان کوتاه قد نیازبه هرس و نگهداری کمتری دارند.
  • استخرها، برکه ها و آبنماها

محوطه سازی مناسب تمام فصول

برای ایجاد صحنه ها و محوطه مناسب زمستان، می توانید از مصالح سخت مانند دیوار سنگی، آبنما و آتشدان استفاده کنید. بهره گیری از چمنزارهای بلند، می تواند زیبایی زمستانی را در حیاط شما رقم بزند.

  • هرس مناسب گیاهان: هرس گیاهان علاوه بر فرم دهی و ایجاد اشکال زیبا از درختان و گیاهان میتواند موجب افزایش میوه دهی و سلامت آنها شود.
  • استفاده از درختان افرا و سایر درختچه ها و تاکستان های پر رنگ و با نشاط
  • استفاده از یک گیاه ارزشمند و برگ ریز مانند بوته ی آتشین. گیاه بوته آتشین به دلیل رنگ خاص شاخ و برگ آن، در پاییز از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین در فصل زمستان به دلیل ظاهر و غشای چوب پنبه ای آن، بسیار مناسب می باشد.

محوطه سازی

با بهره گیری از این نکات می توانید به تقویت ارزش دارایی خود با ایجاد یک حیاط و محوطه زیبا بپردازید. همچنین نیازهای زیباشناختی را در محوطه خود متعادل سازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محوطه سازی شهری، محوطه سازی خانگی، محوطه سازی خشک و محوطه سازی معاصر و همچنین انواع سبک معماری در محوطه سازی و اصول طراحی محوطه سازی، محوطه سازی مدرن ویلا از مقالات مربوطه بازدید فرمایید.

گروه سروینه با تکیه بر تجربیات و دانش فنی و با بهره گیری از متخصصان مجرب آماده اجرای انواع محوطه سازی، فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز و تراس گاردن و همچنین پیاده سازی آبیاری هوشمند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88064563 تماس حاصل فرمایید. برای آشنایی بیشتر با ما از صفحه اینستاگرام طراحی فضای سبز سروینه بازدید فرمایید.

در حال بارگذاری